Merkezi sistem soğutma sistemleri, soğutmadaki ısıl, sıcaklık yüklerini alarak daha iyi soğutma sunan sistemlerdir. Sistemlerimiz isteğe göre ayarlanmaktadır. Bundan dolayı ısı ayarlamaları ve kapasiteleri isteklerinize uygun olarak ayarlanmaktadır. Merkezi sistem soğutmaların çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar hermentik, yarı hermentik ve scrolldur. İstediğiniz çeşidi satın alabilirsiniz.

Soğutma kapasitenin fazla bulunduğu tesisler için merkezi sistem soğutmada yarı hermetik ya da vidalı kompresörler tercih edilmektedir. Düşük kapasiteli işlemler için hermetik ya da scroll  çeşitleri tercih edilir. Soğutma sistemlerinde dış üniteler azot basılarak yapılmaktadır. Azot basma işlemi sonrasında kolay kullanıma ve montaja hazır olacak şekilde teslim edilir. Merkezi Soğutma Sistemleri Avrupa Birliği’ne uygun olup CE belgeli olarak teslim edilmektedir. Sıcaklık testlerinden geçmiş bulunmakta ve uygun bulunmaktadırlar. Tercih ettiğiniz merkezi soğutma sisteminin boyutuna göre pek çok değişken görülebilir. Bunlardan birkaçı; boyutu, bakım süresi, teslim etme süresidir.

Merkezi Sistem Soğutma Cihazları Kullanım Alanları Nelerdir?

Yaş besinlerin muhafaza alanları birçok etkene dayanıklıdır. Sistem içerisindeki oda sayısı ve kullanım çeşidi fazladır.  Depolama için tercih edilebilir. Depolama için, meyve, sebze, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri tercih edilebilir.  Ayrıca  merkezi soğutma ile alandan da tasarruf edebilirsiniz. Kullanım alanlarına göre: Yarı Hermetik Merkezi Soğutma Sistemleri ve Vidalı Kompresörlü Merkezi Soğutma Sistemleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

Merkezi Sistem Soğutma Sistemleri Avantajları

  • Yüksek performans,
  • Kolay kurulum, kolay bakım imkanı,
  • Enerji tasarrufu, doğa dostu,
  • Düşük maliyet,
  • Uygun soğutma otomasyonu,
  • Çeşit seçenekleri,
  • Düşük ses seviyesinde çalışma,
  • Olası kaza durumlarında dayanıklılık.

Sıkça Sorulan Sorular

Yarı hermetik merkezi sistemler nedir?
Birçok soğutma bölgesinin yer aldığı düşük kapasitesi bulunan tüm endüstriyelde kullanılabilir.
Vidalı kompresörlü merkezi sistemler nedir?
Soğutma kapasitesi yüksek olan alanlarda, vidalı kompresöler kullanılabilir. Kalitesi testlerden geçmiş ve ispatlanmıştır.
Merkezi sistem soğutma sistemleri fiyatları nedir?
Merkezi sistem soğutma sistem fiyatları değişiklik göstermektedir. Bizimle iletişime geçerek fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.