Soğuk hava deposu, yiyeceklerin depolama ömrünü uzatmak, gıda ilac ve tıp piyasasında proses sıcaklığını düşürmek amacı ile kurulmuş olan, duvarları ve çatısı genelde sac veya paslanmaz arası poliüretan köpük dolgulu panellerden oluşan depolardır.

Soğuk depolarımızın avantajlarının başında işletmelere sağlanan büyük enerji tasarrufu gelmektedir. Soğuk depoların kullanım alanlarının başında hastaneler, klinikler, ilaç depoları, marketler, pastane, restaurant, kimya ve gıda endüstri, okullar, oteller gelmektedir.

Soğuk hava deposu, asgari ısı ve enerji kaybıyla ürünlerin uzun süre korunmasını sağlar. Soğuk oda panel uygulamasıyla tasarlanan soğuk hava deposu, Avrupa birliğinin enerji tasarrufunda en çok önem vermiş olduğu konuların başında gelmektedir. Soğuk oda panelleri yüksek dansiteli poliüretan dolguludur ve mukavemetlidir. Ayrıca soğuk odanın verimli çalışabilmesi için soğutucu ünitelerinin yerleşim yerlerinin de doğru tespit edilmesi gerekir. Aksi halde soğuk oda, soğutma görevini de yerine .getiremeyecektir

tr_TRTurkish