Konteyner

Son senelerde yaygınlığı artan ve giderek daha da popüler hale gelen konteyner evler birçok avantaja sahiptir. Bu yüzden tercih edenlere çok cazip gelmektedirler. Konteyner evleri bu kadar çok gündeme getiren şeylerin başında diğer yapı türlerine kıyasla hem daha güvenilir hem de daha uygun olmasıdır.
Oldukça fonksiyonel bir kullanıma da sahip olan konteyner evlerin avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Hayalinizdeki konfora sizi ekonomik bir fiyattan kavuşturacak olan bu evlerin özelliklerini, size sağlayacağı faydaları ve bu evlerin çeşitlerini bu başlık altında sizin için bir araya getirdik.

Konteyner Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?

Konteyner Evlerin Sağladığı Avantajlar

Konteyner evlerin sahip olduğu avantajlar sıralanacak olursak bunlar:

Uygun Fiyat Aralığı

Dünya geneline baktığımız zaman konteyner evlere olan talep giderek artmaktadır. Bunun en önemli sebebi bu evlerin maliyetinin düşük olmasıdır. Diğer barınma seçenekleri ile kıyaslandığında konteyner evler çok daha uygun bir fiyattan edinilmektedir. Özellikle giderek artan enflasyon karşısında bu evler her bütçeye hitap edecek seçenekler sunup müşteri memnuniyetini de sağlıyor.

Kısa Zamanda Kolay Kurulum

Konteyner evler uzun süren bir inşaat süreci içermediğinden talep edenler tarafından çok avantajlı bulunmaktadır. Hazır yapı sınıfında bulunan konteyner evler çok kısa bir zaman diliminde hazırlanıp kurulur. Arsanız üzerine bu evler kolay bir şekilde yerleştirilir ve diğer detayları da tamamlanarak kısa sürede kullanıma hazır hale getirilir.

Modüler Kullanım Olanağı

Konteyner evlerin bilinen en temel özelliğinden biri de modüler oluşudur. Portatif olan bu evleri istediğiniz her yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu pratik yapıların modüler oluşu tasarımlarının da özgürce düzenlenebilmesine olanak sağlıyor. Evin her alanında alışkanlık ve ihtiyaca uygun pratik değişiklikler yapılabilir. Yine zamanla bu evlere ek ilave yapılıp kullanım olanının büyütülebilmesi konteyner evlerin özellikleri ve avantajlarındandır.

Doğa İle İç İçe Bir Yaşam

Şehir hayatının karmaşasından ve beton binalardan bıkıp daha doğa ile iç içe bir yaşam isteyenler için konteyner evler ikamesi olmayan bir seçenektir. Bu evleri kendi bahçenizin üzerine kurup doğaya geri dönüş yapabilirsiniz. Son derece ferah ve yaşam kalitenizi de yükseltecek olan bu konteynerlar sayesinde bahçeli bir eve kavuşacaksınız.

İyi Bir İzolasyon

Konteyner evlerde serinleme ve ısınma imkanı diğer yapılara kıyasla çok daha başarılı ve çok daha verimlidir. Hem ısı hem de ses izolasyonu oldukça yüksek seviyededir. Bu durum da yapıyı daha tasarruflu  konforlu bir seçenek hâline dönüştürmektedir.

Zaman İçinde Genişleyebilme Özelliği

Konteyner evleri istediğiniz zaman genişletebilirsiniz. Üstelik bu seçenek çok pratiktir ve düşük bir maliyet ile genişletme işlemi yapılabilir. Ek bir alan oluşturabilme konteynerı çok daha fonksiyonel bir duruma getirmektedir.

Deprem Karşısında Yüksek Bir Dayanıklılık

Konteyner evler çok daha güvenli bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu yüzden modern dünyada bu evler çok sık tercih edilir. Teknik ve bilimsel bulgular konteynerların diğer yapı türlerine kıyasla deprem konusunda daha dayanıklı olduğunu göstermiştir. Bu evlerin çok hafif bir yapıda olması  depremin oluşturacağı riskleri en az seviyeye indiriyor.

Teras ve Balkon İmkanı

Bir konteyner evde çatı fonksiyonel bir seçenek olarak kullanılabilir. Özellikle çatı katını seviyorsanız bu barınma stili tam size göre diyebiliriz. Konteyner evler size çatı ve teras seçeneği sunmaktadır. Her iki stile uygun işlevsel konteyner modelleri bulmanız mümkündür.

Kişiselleştirebilme İmkanı

Konteyner evler tasarım sırasında özelleştirmeye oldukça elverişlidir. Özellikle kullanılacak mobilyalar, mutfak alanı, banyo, kapılar ve pencereler kullanım ihtiyacına uygun olarak yeniden boyutlandırılıp, işlevsel bir eve dönüştürülebilir. Böylece gereksiz alanlardan tasarruf edip daha fazla yer açabilirsiniz.

Çevre Dostu Bir Ev Seçeneği

Modern dünya ile birlikte çevre sorunları sürekli gündeme gelirken yaşamın her alanında çevre dostu kullanım seçeneklerini tercih etmek de daha önemli bir hale geliyor. Konteyner evler bu anlamda çevre dostu yaşam alanı sayılabilir. Özellikle üretimde kullanılan materyaller ile ısı yalıtım özelliği konteyner evlerin çevre dostu özelliğini güçlendiriyor.

Konteyner Ev Modelleri

Konteyner ev modelleri konusunda birçok seçenek mevcuttur. Bağ, bahçe veya tarlanızda konteyner evler sayesinde rahatça yaşayabilirsiniz. Bu konteynerlar size sıcak bir yaşam alanı sunar. Evinizde ihtiyaç duyacağınız banyo, tuvalet, yatak odası ve mutfak gibi tüm alanlara bu konteynerler sayesinde en konforlu şekilde kavuşabilirsiniz.

Konteyner evler ile beklenilenin üzerinde ev ortamları tasarlanabilmektedir. Konteyner ev çeşitleri tek katlı evler, çift katlı evler, teraslı, çatılı, verandalı konteyner evler olarak sayılabilir. Bu evlerin en güzel özelliği istediğinizde başka bir yere taşıyabilme imkanınızdır.

Yukarıda saydığımız konteynerlar içinde elektrik ve su tesisatı, pis su gideri daima üzerinde hazır bulunur. Her yönden konfor sunacak bu konaklama seçeneğinin ikamesiz olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle doğal afetler söz konusu olduğunda bu evler çok kurtarıcı ve güvenli olmaktadır. Tüm bu özelliklere sahip konteynerlar oldukça uygun fiyatlara da sahip olduğundan günümüzde giderek popüler hale gelmektedir. Aşağıda belli başlı konteyner modelleri sizin için bir araya getirildi:

WC Duş Konteynerlar

WC duş konteyner geçici olarak bir lokasyonda duş ve tuvalet ihtiyacının giderilmesi amacıyla kullanılan konteyner çeşitidir. Bu konteyner türü park, şantiye, meydan, konser veya festival gibi etkinlik alanlarında pratik bir çözüm olmak üzere tüm özel veya kamu kurum ve kuruluşları tarafından tercih edilir.

İsteğe göre yalnızca tuvalet, yalnızca duş veya duş ve tuvalet bir arada olmak üzere üretilen WC-Duş konteynerları aydınlatma armatürü, temiz su ve atık su tesisatı, elektrik tesisat sistemi, tuvalet yer taşı ve klozeti, su giderleri ile duş teknesi kullanıma hazır olmak üzere üretilmektedir.

Şantiye Konteyner Çeşitleri

Şantiye konteyneri baraj, maden, bina, yol yapımı gibi türlü şantiyelerde inşaat boyunca şantiye çalışanları tarafından geçici barınma ihtiyacı için kullanılması amacıyla üretilen, şantiyenin zor şartlarına karşı dayanıklı olan bir konteyner çeşitidir. Söz konusu şantiyelerde yemekhane, çalışma ofisi, yatakhane, çamaşırhane, mutfak gibi pek çok farklı işlev için kullanılan şantiye konteynerları inşaat firmalarınca çok sık tercih edilir.

Üretilen bu şantiye konteynerları aydınlatma armatürü, elektrik tesisat sistemi, isteğe uygun planlanan mutfak alanı ve mutfak tezgahı, su tesisatı gibi her türlü temel ihtiyaca uygun, kullanıma hazır bir şekilde üretilmektedir.

Şantiye konteyner ürünlerini örneklendirecek olursak bunlar:

 • İşçi kampları
 • Mühendis yaşam konteyneri
 • Personel yatakhanesi
 • Personel yemekhanesi
 • Toplantı ofisi
 • Şantiye çalışma ofisi
 • İbadethane alanı

Bekçi Güvenlik Konteyner Çeşitleri

Bekçi güvenlik konteyneri plaza, site, otel, villa, okul, avm, adliye, fabrika, tesis gibi binaların güvenlik ihtiyacı karşılansın diye bina çevresine, bina girişine ve belirlenen diğer gerekli alanlara konularak güvenlik görevlileri tarafından kullanılan mini konteyner türüdür.

Üretilen bu güvenlik bekçi konteynerları gerekli su tesisatı ve aydınlatma armatürü ile kullanıma hazır bir şekilde teslim edilmektedir. Talep durumunda bu sisteme kamera ve klima da eklenebilir.

Üretilen bekçi güvenlik konteyner çeşitleri örneklendirilecek olursa bunlar:

 • Vale kabini
 • Bekçi kabini/ Bekçi kulübesi
 • Karşılama ofisi
 • Güvenlik noktası

Cafe Büfe Konternerları

Cafe büfe konteyner modeli yiyecek içecek satışı için kullanılan bir seçenektir. Bu konteyner modeli parklarda, alışveriş merkezlerinde, konser ve festival gibi etkinlik alanlarında, meydanlarda, benzin istasyonlarında oldukça pratik bir çözüm seçeneği olarak tercih edilir.

Cafe büfe konteyner modeli su ce elektrik tesisat sistemi çekilmiş bir şekilde, kullanıma hazır boş bir dükkan olarak teslim edilir.

Cafe Büfe Konteyner Olarak Üretilen Konteyner Çeşitleri

 • Büfe Kabini
 • Cafe Konteyner
 • Avm Kiosk
 • Event/ Festival Kiosk
 • Fast Food Kiosk

Metropol Konteyner Modeli

Metropol konteyner modeli görünüşte standart konteyner modellerinden çok daha estetik, şehir dokusuna çok daha uyumlu bir konteyner çeşitidir. Bu konteyner modeli; güvenlik kulübesi, satış ofisi, taksi durağı, gazete bayi, çalışma ofisi, bilet satış noktası vb çeşitli alanlarda modern görünümü ile tercih edilmektedir.

Bu konteyner modeli, metal bir karkas yapı üzerine istek doğrultusunda betopan, alikobant, aliminyum kompozit, yalıpan, taşonit, siding ve fibercement seçenekleri ile birlikte modern ve bulunduğu alana değer katan bir yapıda müşterilerin kullanımına hazır bir şekilde teslim edilir.

Yaşam Konteyneri

Yaşam konteyneri acilen kapalı alan ihtiyacı doğduğunda tercih edilen bir modüler yapıdır. Bu konteyner modeli temel gerektirmez ve düz bir alan üzerine konulması yeterlidir. Bu konteyner modeline platform veya merdiven eklenip 2 ya da 3 katkı hale getirilebilir. Tek bir konteyner içinde yaşanması mümkünken birleştirilip daha da geniş bir yaşam alanı da üretilebilir.

Yaşam konteynerine kullanılacak bölge iklimine uygun bir yalıtım izolasyon sistemi uygulanıp sıcak, soğuk, kar ve yağmura dayanıklı hale getirilebilir. Bu konteyner modelinin dış gövdesine betopan, kompozit gibi çeşitli kaplama malzemeleri uygulanabilir ve böylece estetik ve modern bir görünüm elde edilebilir.

Yaşam konteyner modeli aklınıza gelebilecek her alanda rahatlıkla kullanılabilir. İşlevsel hale getirilebilme özelliğine sahip bu konteyner modelinin kullanım alanlarına örnek verecek olursak bunlar:

 • Ev
 • Ofis
 • Villa
 • Yazlık
 • Otel
 • Konutlar
 • Bağ bahçe evleri
 • Eğitim Merkezi
 • Kamp binaları
 • Sağlık Merkezi
 • Acil barınma yapıları
 • Şantiye yapıları
 • Mülteci konutları
 • Deprem ve diğer afet konutları olarak kullanılabilir.

Özel Üretim Konteyner Modeli

Özel üretim konteyner modeli müşterilerim talebi doğrultusunda istenilen ölçüde, planda ve görünümde üretilebilen standart dışı bir konteyner çeşididir. Reklam ajansları, mühendislik firmaları, festival fuar etkinlik gibi organizasyon firmaları, yapı proje firmaları, mimarlık ofisleri gibi çeşitli sektörlerde firmalar, projeleri için konteyner ihtiyacı duyduğunda bu gereksinimi standart dışı üretilen özel tasarım konteynırlar ile profesyonelce karşılayabilir.

Üretilen özel tasarım konteynerler için proje ihtiyacına uygun opsiyonel olarak aşağıdaki uygulamalar yapılabilir:

 • İstenilen renkte boyama, olası yangın durumları için alev yürütmez boya seçeneği
 • Cam günü, taş yünü, poliüretan dolgulu sandviç panel yalıtım seçenekleri ve EPS panel
 • Otomatik ya da manuel tente seçeneği
 • Otomatik panjur
 • Otomatik ya da manuel açılan hidrolik sistemler
 • Alüminyum kapı, çelik kapı, camlı kapı, fotoselli kapı, panel kapı, sac kapı ve farklı ebatlarda kapı seçenekleri
 • Ex proof tesisat
 • Laminant parke, mineflo, baklava sac, epoksi zemin ve betopan seçenekleri
 • Havalandırma menfezi, klima seçenekleri, havalandırma fanı, vasistas
 • Ahşap desenli, Alüminyum, reflekte aynalı cam, PVC, çitalı PVC, giyotin, sürgülü pencere seçenekleri
 • İstek dahilinde belirlenen yerlere yapılan elektrik tesisatı, aydınlatma armatürü, anahtar seçenekleri
 • Yangın damperi, yangın söndürme ve yangın ihbar seçenekleri
 • İstenilen derecede uygun bir soğutma ve ısıtma seçeneği
 • Alüminyum kompozit, alikobant, ahşap, betopan, taşonit, yalıpan, fibercement ya da siding kaplama seçeneği
 • İstenilen boyutta raf, evye, dolap seçenekleri

 

 

tr_TRTurkish